A tanszék rövid története

Intézményünkben a kezdetektől, több mint ötven éve folyik magyartanárok képzése.

Intézményünkben a kezdetektől, több mint ötven éve folyik magyartanárok képzése, így nagy tapasztalatokra támaszkodhatunk, és szép eredményekkel büszkélkedhetünk. Volt tanítványaink szerte az országban végzik iskolai munkájukat, sokan pedig elismert szakemberek vagy neves személyiségek lettek.

A képzés célja
A cél magyar nyelv és irodalom szakos okleveles tanárok képzése, akik irodalmi részről ismerik az irodalomtudomány és a filológia elméleti kérdéseit, a különböző irodalomtudományi iskolákat, a magyar és a világirodalom történetét, ismerik és tudják az irodalmi kutatómunka módszereit, valamint képesek magas szinten elemezni és értelmezni irodalmi műalkotásokat, felismerni a főbb esztétikumképző erőket, illetve az esztétikai értékeket.

A képzés tartalma
A képzés tartalma: alapozó képzés, törzsképzés, ezeken belül kötelező, kötelezően választható, szabadon választható tantárgyak, valamint a tanári szakokhoz kötődő szakmódszertani tantárgyak.